Уокър загуби живота си при автомобилна катастрофа на 30 ноември 2013 г. По това време екипът на "Бързи и яростни 7" е в почивка заради празниците, но снимките са далеч от своя край. Смъртта на Уокър, който има основна роля във филма, обаче водят до спиране на работата за няколко месеца. Измислена е нова сюжетна линия, в която героят на Уокър - Брайън О'Конър, се "пенсионира" от престъпния живот.
За да заснеме последните сцени с персонажа, екипът използва помощта на Weta Digital - студиото за визуални ефекти на Питър Джаксън. Специалистите там успяват да възпроизведат лицето на Уокър върху телата на неговите братя Калеб и Коуди, които са добавени към филма като дубльори. Така с помощта на хитър монтаж, братята на актьора и CGI ефекти Брайън О'Конър получава своята лебедова песен.
Легендарният актьор играе Антониус Проксимо - треньорът на гладиатори, който купува Максимус (Ръсел Кроу) в Северна Африка. Рийд обаче умира след сърдечен пристъп, получен по време на снимките в Малта. Не всички сцени с него са заснети и се налага да се търси резервен вариант.
Отново се прибягва до дубльор, който да играе тялото на героя на Рийд. Към него дигитално е добавено лицето на починалия актьор. Друг актьор записва необходимите реплики, имитирайки гласа на Рийд. Според някои информации за 2-те минути допълнителен материал са били нужни общо 3,2 милиона долара.
Актрисата, завладявала сърцата на милиони с ролята на принцеса Лея, почина на 60-годишна възраст в края на 2016-а. Това стана година преди осмият филм от поредицата "Междузвездни войни" - "Последните джедаи", да се появи на екран. Всички сцени с нейно участие обаче бяха готови и продуцентите решиха да не променят филма с цел "отписване" на Фишър от историята.
Проблемът обаче остана - генерал Лея Органа трябва да има присъствие в последния филм от новата трилогия, който все още няма подзаглавие. В крайна сметка се реши за участието на Фишър в него да бъдат използвани не дубльори и компютърно-генерирани маски, а неизползвани кадри с актрисата, заснети за "Силата се пробужда" и "Последните джедаи".
Питър Къшинг играе ролята на злия Гранд Моф Таркин в "Междузвездни войни - Епизод 4: Нова надежда" (1977 г.). "Rogue One: История от Междузвездни войни" (2016 г.) всъщност разказва предисторията на онзи филм и една поява на Таркин е напълно в реда на нещата. Актьорът обаче напуска този свят още през 1994 г. За да вкарат Къшинг във филма, специалистите от студиото ILM използват архивни кадри с него, за да възпроизведат лицето му (подобно на случая с Уокър).
Актьорът Гай Хенри, избран заради сходната структура на лицето, изиграва физически Таркин в няколко сцени от "Rogue One", а след това върху неговото лице дигитално е поставено това на Къшинг. Резултатът не е напълно перфектен като разликата личи най-вече в устните на персонажа при произнасяне на репликите. Въпреки това обаче случаят с Къшинг е показателен за това как технологиите вече позволяват един актьор да бъде "използван" във филм десетилетия след смъртта си.
Мнозина свързват обстоятелствата около смъртта на Леджър през януари 2008-а с "The Dark Knight" на Кристофър Нолан. По това време обаче актьорът работи и по фентъзи филма на Тери Гилиъм, а голяма част от сцените с него все още не са заснети. За да бъде завършен "The Imaginarium of Doctor Parnassus", във филма е вкаран нов момент - персонажът на Леджър - Тони, сменя вида си при пътуванията си през различни магически светове.
Актьорите Джони Деп, Колин Фарел и Джъд Лоу - приятели на Леджър - изиграват неговите други версии. Всичко това налага сериозни промени в сценария и повторното заснемане на някои сцени. Освен тримата нови актьори е използван и дубльор на Леджър, който се появява при по-общи кадри, както и в сцени, в които героят Тони носи маска.
Младата певица лека-полека си пробиваше път и в сложния свят на Холивуд, но трагичен инцидент отне и нейния живот твърде рано. На връщане от Бахамските острови самолетът, с който Алaя пътува, се разбива. Снимките на хоръра "Кралицата на прокълнатите" вече са завършени, но проблем е това, че някои реплики на нейната героиня са неразбираеми.
Решението на проблема е изненадващо. Използвана е помощта на брата на Алая - Рашад, който дублира тези няколко реплики. Да, филмът в крайна сметка се оказа провал, но създателите му поне успяха да го завършат, ако не за друго, то поне в памет на неговата основна звезда.
И преди сме ви разказвали трагичната история на сина на Брус Лий. Брандън умира при нелеп инцидент на снимачната площадка на филма "Гарванът" през 1993-а. Убит е при снимките на сцена, в която срещу него трябва да бъде стреляно с халосни патрони, но вместо това задръстен в дулото оловен връх на куршум полита към корема му. Брандън умира в болницата.
Началото на филма обаче все още не е завършено (филмите не са снимат в хронологичен ред, а по възможно най-евтиния и удобен за екипа и актьорите начин). Заради това сценарият е пренаписан в тази си част, а дубльорът на Лий го "замества" в няколко последни сцени. С помощта на визуални ефекти лицето на покойния актьор е поставено върху тялото на дубльора - същият трик, който се използва и днес. Впечатляващото обаче е, че това е направено още през 1993-а, а "Гарванът" се превръща в култов филм въпреки (а може би и заради) трагичния случай около него.
Трагедия е хвърлена и върху един от последните филми на бащата на Брандън - Брус Лий. Game of Death е негов проект, който той оставя настрани, за да направи хита Enter the Dragon. Лий обаче умира на 20 юли 1973 г., а режисьорът Робърт Клауз трябва да довърши продукцията. За целта е използвана малка част (11 минути и 7 секунди) от вече заснетия материал с участието на Лий, "навързана" към изцяло нов сюжет. Двама актьори делят ролята с покойния актьор в моментите, в които главният герой Били носи дегизировка - очила, изкуствена брада и пр. В някой бойни сцени са използвани и стари кадри с Лий, които обаче се отличават с по-лошото си качество.