Стартът на Шампионската лига в 10 снимки

Изключителен кадър от "Парк де Пренс" преди двубоя между ПСЖ и Малмьо, спечелен от френския шампион с 2:0. Златан Ибрахимович не успя да се разпише срещу отбора, от който тръгна за големия футбол, но пък даде асистенция на Единсон Кавани за второто попадение.

Люк Шоу е облян в сълзи след бруталното счупване на крака му, което ще го извади за по-голямата част от сезона. Бранителят вече претърпя операция и започва своето възстановяване.

Кристиано Роналдо отбеляза хеттрик срещу Шахтьор (Донецк) и логично си взе топката. Португалецът стана голмайстор №1 на надпреварата с 80 попадения. Втори остава Лионел Меси със 77.

Великолепният гол на Алесандро Флоренци почти от центъра. Ако още си мислите, че попадението му е било случайност, намерете отново видеото от гола и вижте как италианецът вдига поглед към излезлия напред Тер Щеген преди да стреля.

Буфон празнува с част от съотборниците си победата над Манчестър Сити с 2:1 насред "Етихад". "Гражданите" не бяха допускали гол във вратата си цели 636 минути, но точни удари на Манджукич и Мората нанесоха първо поражение на Сити през сезона.

Повторното участие на Мъри Стоилов в Шампионската лига започна със загуба с 0:2 срещу Бенфика. Астана обаче остави добри впечатления с играта си, а българският специалист се надява да победи "орлите" у дома и да се пребори за третото място в групата, което дава право на участие в директните елиминации на Лига Европа.

Звездата на Лион Александре Лаказет съжалява за пропусната дузпа в последните минути срещу белгийския Гент. Двубоят завърши наравно 1:1, а трите точки можеха да отпътуват за Франция, ако Лаказет бе отбелязал.

Още една неприятна контузия - Раджа Наинголан фаулира грубо Рафиня, само три минути след като бразилецът се появи като смяна на мястото на Иван Ракитич. Очаква се Рафиня също да пропусне по-голямата част от сезона.

Оливие Жиру не може да повярва, че си изкара два жълти картона в рамките на само 18 минути. Френският нападател остави Арсенал с 10 души на терена още преди края на първото полувреме, а Арсенал загуби двубоя с 1:2.

Хавиер Ернандес отбеляза дебютното си попадение за Байер (Леверкузен) при разгрома с 4:1 над БАТЕ. Чичарито обеща "още много" на феновете.