Зимните олимпийски игри в Пьонгчанг официално са закрити

Игрите в Пьонгчанг приключиха

Състезателят ни по ски бягане Йордан Чучуганов, който завърши 95-и в свободния стил, 68-и в класическия и 23-ти с щафетата, развя българския флаг на церемонията по закриване навръх 22-рия си рожден ден.

Неонови светлини на трибуните сформираха знамената на всички страни-участнички на Олимпиадата

Норвегия спечели класирането по медали. Марит Бьорген се превърна в най-успешния спортист в историята на Зимни игри, спечелвайки 15-ия си медал. В Пьонгчанг тя спечели цели пет, два от които златни. Снимка: Getty Images

Алина Загитова стана най-младият шампион в Пьонгчанг. Рускинята спечели златен медал във фигурното пързаляне на 15 години и 270 дни. Тя е и най-младата медалистка на тези Игри със среброто си в отборното състезание.

Снимка: Getty Images

Чехкинята Естер Ледецка е друго име, с което ще се запомнят Игрите в Пьонгчанг. 22-годишната сноубордистка шокира всички, спечелвайки златния медал в супергигантския слалом в ски-алпийските дисциплини, преди да триумфира и в паралелния гигантски слалом в сноуборда.

Разбира се, не липсваха и гафове в Южна Корея. Най-запомнящият се, може би, е този на Габриела Пападакис, която бе предадена от костюма си по време на състезанието във фигурното пързаляне. Все пак, Пападакис и партньорът й Гийом Сизерон спечелиха сребърните отличия, оставайки зад канадската двойка Скот Моир и Теса Виртю.