Монтана – българският Лестър

Финалът за Купата на България между Монтана и ЦСКА ще се играе на 24 май от 20:00 часа на стадион „Васил Левски“

Шампионската титла на баскетболистиките на Монтана убягаше през последните 16 години, но Купата на България е техния специалитет. Този сезон те победиха Берое Стара Загора със 77:57 точки, което е втора купа в рамките на 3 години.

Ивайло Иванов спечели наскоро бронзов медал от Европейското по джудо за мъже в Казан

Марио Маринов  от СК Бойни спортове Монтана стана европейски шампион по жиу-житцу на провелото се в Лисабон първенство
Марио Маринов от СК Бойни спортове Монтана стана европейски шампион по жиу-житцу на провелото се в Лисабон първенство

Даниел Евгениев, друг състезател на клуба, стана шампион по граплинг ADCC в категория до 71 кг

Момчетата на треньора Николай Цоков станаха държавни шампиони  по ММА в три категории: Денислав Станиславов (61 кг), Леонид Тодоров (70 кг) и Атанас Василев (120 кг)
Момчетата на треньора Николай Цоков станаха държавни шампиони по ММА в три категории: Денислав Станиславов (61 кг), Леонид Тодоров (70 кг) и Атанас Василев (120 кг)

А треньорът Николай Цоков стъпи на най-високото стъпало на почетната стълбичка на европейския шампионат по жиу-житцу на лилави колани

И Лестър, и Монтана доказаха, че няма статистика, която да показва до каква степен един отбор може да надскочи себе си