ПСЖ гони първи полуфинал срещу осакатения Манчестър Сити

ПСЖ търси първи полуфинал в най-престижния европейски клубен турнир

Манчестър Сити спечели едва три от последните си 11 мача във всички състезания (като броим победата им след дузпи на финала за Купата на лигата срещу Ливърпул за равенство).

ПСЖ спечели последните си четири мача в Шампионската лига. Тимът на Лоран Блан спечели три от четирите си домакинства в турнира този сезон, завършвайки в четвъртия наравно 1:1 с Реал (Мадрид).

Парижани имат четири победи, пет равенства и четири загуби в 13-те си мача срещу английски опоненти. Статистиката им у дома е три победи, две равенства и една загуба.

Това е първи 1/4-финал в Шампионската лига за Манчестър Сити. „Гражданите“ стигнаха до 1/8-финалите през предишните два сезона, но на два пъти бяха отстранявани от Барселона.

Връзки между играчи: Яя Туре, Златан Ибрахимович и Максуел бяха съотборници в Барселона през сезон 2009/10.