10 от Левски не сбъркаха и останаха на пет точки от третото място

10 от Левски не сбъркаха и останаха на пет точки от третото място Снимка: start-photo.bg

Левски зарадва феновете с победа над Септември с 2:0 на "Герена" навръх 80-годишнината от рождението на Георги Аспарухов-Гунди и запази изоставането си от третия ЦСКА 1948 на само пет точки.

Двамата централни нападател на "сините" подсигуриха победата. Рикардиньо откри в 27-ата минута, засичайки малко случайно с коляно удар на Уелтън, който излизаше в аут.

В началото на втората част Левски остана с човек по-малко. Андриан Краев получи директен червен картон за едно свое грубо влизане, при което кракът му остана му остана доста високо.

Крайното 2:0 оформи Роналдо в 76-ата. Септември опита да изравни, но остави достатъчно празни пространства. При една от контраатаките Уелтън пробва далечен удар, топката бе блокирана, но след това никой от бранителите не успя да се пребори за нея. Уелтън спечели високата битка за нея, след което кълбото попадна у Роналдо, който от малък ъгъл я заби мощно по диагонала.

Секунди преди това Жереми Петрис също имаше шанс да се разпише, но ударът му бе спасен, странно, с глава от вратаря на гостите.

Малко по-късно и Уелтън стреля опасно, но ударът му срещна напречната греда.

След 29 изиграни мача Левски има 54 точки, на пет от третото място. Септември е 13-и с 22.