Лудогорец взе дербито на кръга и поведе с 9 т.

Лукоки отбеляза победния гол след груба грешка на Томашевич, който направи лошо връщане към своя вратар Мартин Луков Снимка: Ludogorets.com

Лидерът в efbet Лига Лудогорец взе с 2:1 дербито на кръга срещу втория Локомотив Пловдив и вече води с 9 т. в подреждането.

В интересен мач на "Лудогорец Арена" шампионите взеха своето, макар че срещнаха сериозен отпор. Локо стартира силно и в 11-ата минута Ален Ожболт изведе "смърфовете" напред в резултата.

Преди и след този гол Пламен Илиев направи две важни спасявания на вратата на Лудогорец, а в 16-ата минута Марселиньо изравни с майсторски удар извън наказателното поле.

В 28-ата минута Георги Илиев уцели гредата за Локомотив и три минути по-късно Джоди Лукоки се възползва от груба грешка на Томашевич, за да направи 2:1 за Лудогорец.

През втората част нови попадения не паднаха, но зрителите видяха две груби съдийски грешки. Гостите трябваше да получат дузпа, когато Сисиньо спъна Томашевич, а по-късно трети гол на Лудогорец беше отменен заради засада на Козмин Моци, каквато нямаше.

В крайна сметка разградчани се поздравиха с победата, с която събират общо 45 т., докато Локо остава втори с 36.

Трети е Левски с 35 и мач по-малко, докато ЦСКА има 34, след като по-рано днес победи лесно Ботев Враца с 3:0.