Левски оживи "Герена" с разгром над Морето

В следващия кръг Левски гостува в Разград на Лудогорец, а Черно море приема Ботев Пд.

Отборът на Левски постигна страхотна победа с 5:1 над Черно море в сблъсък от 33-тия кръг на Първа лига.

С този успех отборът на Георги Тодоров събра актив от 65 точки. "Сините" намалиха изоставането си от лидера Лудогорец на седем точки, а ЦСКА има четири повече от вечния си съперник.

Станислав Костов с глава и Паулиньо след центриране на Илия Юруков направиха 2:0 с първите два точни удара за "сините", преди да са изминали и 20 минути.

"Сините" продължиха да поддържат 100 процента ефективност в нападение в мача и Мариани вкара за 3:0 в 31-вата минута при третия точен удар в мача.

Секунди след подновяването на играта Станислав Костов получи от Паулиньо в наказателното поле и без проблем реализира за 4:0. В следващия половин час играта се поуспокои, а двамата треньори направиха всичките шест смени, като в игра се появиха Божинов, Райнов и Цветкович за Левски, и Василев, Русев и Родриго Силва за Черно море.

Левски стигна до пети гол в 82-рата минута, когато Станислав Иванов се разписа с глава, а няколко по-късно Дани Кики вкара почетно попадение за Черно море след центриране на Мартин Минчев.