ЦСКА и Локо Пловдив не си вкараха

Наставникът на домакините Стамен Белчев е направил няколко промени в сравнение с предишните срещи.

ЦСКА и Локомотив Пловдив завършиха 0:0 на стадион "Българска армия". Точката бе с много по-голяма стойност за гостите. Червените остават втори в класирането с 63 точки, а Локомотив е шести с 46 пункта.

ЦСКА започна много силно срещата и още в първите пет минути създаде две добри възможности за гол. Първо отличен пробив на Александър Дюлгеров завърши с центриране в полето на Локомотив, но нападателите на домакините не успяха да се възползват.

Секунди след това Фернандо Каранга бе изпуснат след корнер, а ударът му с глава мина близо до лявата греда на Илко Пиргов.

Гостите отговориха с добра възможност за Парвиз Умарбаев, но защитата на ЦСКА се справи.

"Червените" направиха два плахи опита чрез Кевин маркадо за промяна на резултата, но без успех. В 26-ата минута Кирил Десподов от фаул стреля в ръцете на Илко Пиргов.

В 33-ата минута Димо Бакалов от добра позиция не успя да намери целта.

В минутите до края на полувремето футболистите на Стамен Белчев упражниха стихиен натиск, който не доведе до нищо интересно.

Веднага след подновяването на играта ЦСКА бе близо до откриването на резултата. Многоходова акция завърши със слаб удар на Меркадо право в ръцете на Илко Пиргов.

В 54-ата минута Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар, но Давид Симао бе изпреварен от играч на гостите.

Локомотив Пловдив отговори с две отлични възможности. Димо Бакалов стреля от близо 30 метра встрани от вратата. Най-чистото положение бе за Веселин Марчев, който остана сам срещу Китанов, но вратарят майсторски отрази диагоналния шут.

В 63-ата минута Кирил Десподов направи непростим пропуск. Крилото получи пас на празна врата от Фернандо Каранга, но стреля неточно.

Двамата треньори направиха смени в опит да променят нещо на терена. За ЦСКА се появиха на терена Руи Педро и Густаво Кулма, а Войн Войнов даде шанс на Мартин Камбуров.

Локомотив Пловдив затвори още повече постъпите към своята врата, а домакините губеха много лесно топката и така улесняваха своя противник.

В 87-ата минута Кирил Десподов с глава стреля опасно, но Илко Пиргов отново спаси.

Главният съдия Ивайло Стоянов даде 4 минути добавено време, в което ЦСКА опита с центрирания да преодолее защитата на гостите и отново без успех. В последните секунди Павел Виданов получи втори жълт картон и респективно червен, но за нещо по-интересно нямаше време.