Скандален фаул спаси Левски от нова издънка

Станислав Костов този път не вкара, но бе в основата на първия гол за Левски Снимка: levski.bg
Станислав Костов този път не вкара, но бе в основата на първия гол за Левски

Левски получи предсрочен коледен подарък от съдията Никола Попов – три точки за победата над Етър с 2:1 на „Герена“.

Изравнителен гол на „болярите“ за 2:2 в добавеното време бе скандално отменен от Попов, който видя нарушение на Иван Петков, който засече центриране от фаул с глава.

Нарушението бе отсъдено след леко съприкосновение на Петков с Иван Горанов в борбата за топката във въздуха, преди топката да влезе в долния ляв ъгъл на Мартин Полачек, но Попов реши да се застрахова и да спаси от нов резил „сините“, които се провалиха в последния кръг и отново допуснаха късен изравнителен гол за 2:2 срещу Септември.

Иначе, Левски изоставаше в резултата след само седем минути след гол на Велко Батрович, който се възползва от неразбирателство между Милош Цветкович и Полачек.

Домакините изравниха в 21-вата след нелеп автогол на Иван Скерлев, който не успя да спре Станислав Костов. Победата за Левски осигури Серджиу Буш в началото на второто полувреме, след като бе изведен добре между двама бранители, излъга вратаря и завърши на гола мрежа.

Победата изкачи Левски временно на второто място с 41 точки, две повече от ЦСКА, който е и с мач по-малко. Лидерът Лудогорец, който също е с мач по-малко, има 45.