Бербатов блесна в голямото шоу на Стоичков пред 10 000 в Стара Загора

Хитово селфи с главните действащи лица в срещата. Бербатов вкара трите гола за приятелите на Стоичков, а Мартин Петров му съдейства на два пъти с маркови асистенции от левия фланг
Стадионът в Стара Загора се напълни за шоуто, а двата отбора предложиха забавни моменти на зрителите
Преди мача беше изпълнен химнът на България и този на футболен клуба Барселона
Ветераните на игрището нямаше как да предложат високо темпо на игра, но създадоха интересни ситуации

Организираният от Христо Стоичков шоу мач в Стара Загора предложи очакваните зрелищни и забавни моменти за зрителите.

Двубоят между отбора на приятелите на Стоичков и легендите на Барселона завърши с победа с 3:2 за българския състав, а 10 000 души на стадион "Берое" се забавляваха и подкрепяха свои любими български футболисти срещу играчи на Барса от не толкова близкото минало.

Над всички беше Димитър Бербатов, който вкара и трите гола за отбора на приятелите на Стоичков, а Камата изигра по едно полувреме и за двата тима и се отчете с гол след дузпа във вратата на Стоян Колев.

Преди мача фолклорен ансамбъл "Стара Загора" изпълни тракийски танци, а Стоичков взе думата на микрофона: "Този празник е за вас! И за тези малчугани, дано един ден и те прославят България, както го направихме ние".

Бяха изпълнени химните на България и на футболния клуб на Барселона, а Стоичков подари фланелки на роднини на починалите легенди Георги Славков и Аян Садъков.

Логично, темпото на двубоя не беше високо заради възрастта на участващите ветерани, но интересни ситуации имаше много.

В 26-ата минута Мартин Петров проби по левия фланг, центрира и Бербатов с глава откри резултата за българския отбор. В самия край на първото полувреме абсолютно същата комбинация между Бербатов и Мартин доведе до втори гол с глава на Берба.

През второто полувреме Стоичков вече заигра за Барселона и бързо се разписа. Съдията Атанас Узунов си измисли напълно несъществуващ наказателен удар и разсмя извършилия "нарушението" Гошо Гинчев. От бялата точка Стоичков не стреля добре и вратарят Стоян Колев спаси удара му, но всички наоколо оставиха Камата да направи и добавка, с която вече да намали на 1:2.

В следващите минути българските играчи пропиляха много обещаващи атаки и в 62-ата минута Барселона изравни за 2:2 след точен удар с глава на Дани Гарсия.

В 76-ата минута обаче Лечков намери Бербатов, който оформи хеттрика си и донесе успеха на тима на приятелите на Стоичков.

Спектакълът завърши с голяма заря, а участниците до един споделиха, че са доволни от получилото се шоу в Стара Загора.