Солиден ЦСКА сломи Интер с 2:1

ЦСКА победи Интер с 2:1. Снимка: getty.com
ЦСКА победи Интер с 2:1.

В най-престижната си лятна контрола ЦСКА показа солиден, атакуващ и разнообразен футбол. Затова и абсолютно заслужено победи италианския Интер с 2:1. „Червените“ по нищо не отстъпиха на именития си опонент и дори имаха възможност да вкарат повече голове. Същевременно имаха и някои пропуски в отбрана, но невероятен Георги Китанов отказа „нерадзурите“.

„Армейците“ започнаха мача по прекрасен начин и поведоха още в 10 мин. с попадение на Арсенио Нунеш, който стреля от малък ъгъл. Българският отбор обаче не успя да удържи преднината си много време, защото почти веднага Паласио изравни.

В 25 мин. Маламов стреля отлично от границите на наказателното поле в обратния ъгъл на Ханданович, но уцели страничната греда. Четири минути по-късно Арсенио Нунеш разсече сърцето на италианската защитата, дриблирайки през центъра на игрището, и достигна в опасна близост до вратата на Интрер, но отправи анемичен удар по земя.

Положенията пред двете врати заваляха и малко след половин час игра Пинамонти си спечели дузпа. Той застана зад топката, но Георги Китанов перфектно отрази изстрела от бялата точка. Минути по-късно капитанът Борис Галчев отправи топовен шут в горния десен ъгъл на вратата на Интер, но брилянтен Ханданович отрази.

Лошата новина дойде две минути преди края на първото полувреме, когато Дюлгеров стъпи накриво и се наложи да бъде принудително сменен от Лазар Марин. ЦСКА владееше топката по-малко през първата част, но пък беше изключително опасен.

След почивката Интер извърши много смени. Първото положение обаче дойде за „армйците“, когато Преслав Йорданов стреля добре, но опитът му да прехвърли влезлия на почивката вратар на Интер Карисо не сполучи, а топката излезе в аут.

Десет минути след подновяването на играта Борис Галчев изведе с отличен пас Преслав Йорданов в много добра позиция и той се разписа за 2:1 след прекрасен прехвърлящ удар над плонжа на вратаря.

След час игра Кирил Десподов влезе на мястото на голмайстора, а малко по-късно Китанов демонстрира невероятен рефлекс и отрази два поредни удара към вратата си. Типично за контролна среща, двубоят бе много двуостър и отборите не се притесняваха да се втурват напред в атака.

И двата тима продължиха да правят смени и да изпробват различни схеми на игра. Постепенно двубоят се успокои. В 75 мин. обаче Интер получи правото да изпълни пряк свободен удар, а след разбъркване Йоветич се оказа на чиста позиция, но брилянтен Георги Китанов не позволи топката да мине зад гърба му.

До края на двубоя отборите само доиграха срещата, а ЦСКА записа престижна победа.

ЦСКА започна в състав: Китанов, Атанасов, Чорбаджийски, Дюлгеров, Рафа Перес, Йорданов, Галчев, Арсенио Нунеш, Диого Виана, Маламов, Преслав Йорданов

За Интер стартираха: Ханданович, Ансалди, Ранокиа, Д`Амброзио, Еркин, Бакайоко, Мело, Кондогбиа, Додо, Паласио, Пинамонти