Безпроблемно начало за Лудогорец в първенството

Лудогорец се справи с лекота с Царско село.

Лудогорец започна с рутинна победа новия шампионат. Шампионите надиграха с 2:0 Царско село в мач от първия кръг.

Двубоя се игра във Велико Търново, за да се запази тревното покритие в Разград за предстоящия реванш срещу Ференцварош от Шампионската лига. И двете попадения бяха дело на Клаудиу Кешерю - по едно във всяко полувреме.

Резултатът бе открит още в седмата минута на двубоя. Кешерю и Жоржиньо комбинираха в наказателното поле, като вторият бе задържан от Веселин Минев и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Кешерю и не сбърка за 1:0.

В 66-ата минута при едно центриране от корнер на Дан Битон топката след рикошет бе продължена към Кешерю, който надскочи и защитник, и вратар, за да прати с глава кълбото в мрежата за втори път.