Левски се върна на победния път с четворка над Витоша

Героят на мача блесна с красив първи гол, вторият обаче беше от очевадна засада Снимка: LAP.bg
Героят на мача блесна с красив първи гол, вторият обаче беше от очевадна засада

Левски победи с 4:0 Витоша Бистрица на "Васил Левски" в двубой от efbet Лига и се върна към победите след загубата от Берое в предния кръг.

С два гола на Паулиньо и по един на Нашименто и Робърта, "сините" взеха важни три точмки, които поне до утре ги изкачиха на върха в първенството.

В 21-ата минута бразилецът Паулиньо откри с красив гол след фалцов удар от висока класа в далечния ъгъл.

Две минути преди края на полувремето Франко Мазурек не беше далеч да удвои, но не уцели вратата с глава.

С подновяването на играта Витоша стигна до най-чистото си положение, но силният удар на Атанас Кабов беше право в Миятович и вратарят отби.

В 51-ата минута Янис Каргас отклони с глава едно центриране на далечната греда и Паулиньо отблизо засече за 2:0 Голът беше признат, макар че при паса към бразилеца той беше в засада, която се виждаше и от самолет.

Десетина минути преди края Найджъл Робърта центрира отляво и Нашименто се разписа за 3:0. В 89-ата минута двамата размениха ролите си и този път Нашименто центрира, а Робърта с глава фиксира крайния резултат.

С победата Левски поне временно излезе на първо място в класирането с 13 т. - една повече от втория Берое и две повече от Лудогорец.

Шампионите обаче могат да си върнат върха утре, ако спечелят срещу Черно море като гости.