Още два гола на Мауридес и пълен актив за ЦСКА в Първа лига

Мауридес се радва на невероятно начало на престоя си в ЦСКА - вече с 8 гола в първите си 7 мача за отбора Снимка: CSKA.bg

ЦСКА победи трудно Славия с 2:1 на "Българска армия" и продължава да има пълен актив от точки на върха в Първа лига.

Два гола на новата звезда Мауридес осигуриха четвърта победа от четири мача за "червените", а Славия беше много близо до точката и получи втори гол едва в 90-ата минута.

Първата ситуация беше пред вратата на Черниаускас, но Милчо Ангелов не успя да се възползва. Постепенно ЦСКА започна да атакува все по-опасно и беше много близо до гола в 37-ата минута, когато Кирил Десподов уцели гредата от фаул, а после топката се отби в Стериакис и повторно се спря в страничния стълб.

В последната атака за първото полувреме "червените" успяха да открият. Десподов центрира отдясно точно на главата на Мауридес, който заби седмия си гол за ЦСКА в седмия си мач за клуба.

В 67-ата минута Славия малко изненадващо изравни. Янис Карабельов засече с глава след статично положение и вкара първия гол във вратата на ЦСКА за това първенство.

Домакините опитаха да организират натиск, за да стигнат до успеха, но не създаваха нищо кой знае колко интересно, освен няколко самостоятелни пробива на Десподов.

В 90-ата минута обаче комбинацията Десподов-Мауридес отново сработи, българинът центрира и голаджията пак с глава беше точен, за да донесе трите точки на отбора си.

Така ЦСКА води в класирането с 12 т., втори е Левски с 10, а шампионът Лудогорец събра 7 т., след като по-рано днес победи Витоша Бистрица с 2:0.