Борбен Левски взе дербито с миг магия от Обертан

Макар че победният гол не беше записан на името на Обертан, голямата заслуга беше на френската звезда Снимка: Levski.bg

Левски взе голямото дерби от Първа лига срещу ЦСКА-София с победа с 1:0 на националния стадион "Васил Левски".

Автогол на червения вратар Черниаускас след отличен шут на Обертан донесе трите точки на "сините", които като цяло заслужиха успеха си, докато ЦСКА игра доста пасивно и разочарова във второ дерби след това срещу Лудогорец по-рано през сезона.

В първите секунди "армейците" заиграха агресивно и Мауридес стреля отдалеч, а Полачек трябваше да прави спасяване.

Левски бързо изравни играта и започна да прави малко по-смислените комбинации в предни позиции. Мачът вървеше двуостро и с атаки и към двете врати, но без много чисти положения.

В 25-ата минута Бодуров можеше да открие за ЦСКА, но изстрелът му с глава след центриране от статично положение не намери очертанията.

В 30-ата минута Левски поведе. Ангел Лясков загуби топката пред наказателното си поле, Габриел Обертан откри пролука и веднага стреля.

Топката се отби от гредата, но се удари в главата на плонжиралия Черниаускас и се върна във вратата му - автогол на вратаря и 1:0 за "сините".

До края на полувремето играчите на ЦСКА изглеждаха стъписани, а Левски можеше да удвои преднината си, но Черниаускас спаси удар с глава на Костов.

В началото на второто полувреме и двата тима имаха основателни претенции за дузпа. Първо топката се отби в ръката на Иван Горанов при шут на Тиаго, а после Кристиян Малинов откровено изблъска Кабрал в наказателното поле на ЦСКА. И при двете ситуации реферът Ивайло Стоянов не реагира.

Впоследствие темпото на игра спадна, "червените" не успяваха да наложат натиск, за да върнат гола, а Левски играеше много борбено и се справяше в защита.

Десетина минути преди края Кирил Десподов имаше позиция за стрелба, но не уцели вратата. След това се стигна до спречкване между футболистите на двата тима и подновяването на играта се забави доста.

В 93-ата минута Десподов отново опита да обстрелва Полачек, този път от пряк свободен удар, но изпълнението му не беше добро.

С трите точки Левски излиза еднолично на първо място в класирането с 3 пункта над днешния си съперник. ЦСКА може да падне до третата позиция, ако Лудогорец спечели по-късно днес своя мач от кръга срещу Черно море.