Златен Божинов изпрати Левски в Европа

Божинов се превърна в златната резерва на Левски и класира отбора за Лига Европа Снимка: LAP.bg

Левски се класира за Лига Европа с победа с 1:0 в баража срещу Етър на "Георги Аспарухов".

Без да впечатлят с играта си, "сините" взеха важния мач с попадение на резервата Валери Божинов през втората част. Левски печели баража за трета поредна година, след като в миналите сезони първо преодоля Верея с дузпи, а после разби Черно море с 4:1.

Тази вечер Левски така и не успяваше да направи нищо интересно на терена преди гола, а Етър се представи много стабилно.

Мачът течеше равностойно и скучно, а сериозни голови положения тотално липсваха.

В 70-ата минута Валери Божинов замени голмайстора на първенството Станислав Костов и успя да отбележи секунди по-късно с първото си докосване.

Живко Миланов центрира отдясно и Божинов с глава разстреля Христо Иванов за 1:0.

Впоследствие Етър наложи натиск и на няколко пъти създаде напрежение пред Михайлов. До изненади обаче не се стигна.

Така Левски ще играе в квалификациите на Лига Европа в началото на следващата кампания.

Мачът беше последен за Красимир Балъков начело на Етър, тъй като легендата поема националния отбор на България.