Лудогорец обърна Левски, докосва шеста поредна титла

Марселиньо влезе като резерва и вкара победния гол за крайното 2:1

Лудогорец направи пълен обрат срещу Левски и спечели с 2:1 дербито от междинния кръг в Първа лига. Разградчани срещнаха сериозен отпор от „сините", но показаха по-високата си класа и се откъснаха начело в класирането, а разликата от 9 точки пред втория Левски изглежда невъзможна за стопяване.

През първото полувреме Левски игра концентрирано и успя да неутрализира силните страни на домакините. Лудогорец започна агресивно, но доста нестабилно в отбрана. В 6-ата минута Моци се размина с една топка, Бабатунде Адениджи премина покрай него, напредна и шутира, а вратарят Стоянов не беше подготвен и с крак отклони топката във вратата си - 1:0 за Левски.

След получения гол Лудогорец бързо натисна и стигна до чиста ситуация. Кафу засече опасно центриране, но встрани от вратата, а притичалият Мисиджан не успя да направи добавка. Малко след това и Вандерсон отправи точен удар, който обаче не затрудни Йоргачевич.

Зачестиха и сблъсъците по терена, като Кафу изблъска Сашо Александров в гръб при спряла игра, но получи само жълт картон. В 15-ата минута Прохазка стреля в наказателното поле, а топката се отклони в ръката на Дяков, но Станислав Тодоров не отсъди дузпа.

В 22-ата минута Левски направи бърза контраатака и Аниете засече топката във вратата, но голът правилно не беше зачетен заради засада на испанеца. В 27-ата минута Прохазка беше оставен непокрит след центриране от фаул, но изстрелът му с глава не намери вратата. На отсрещната врата Левски се защитаваше успешно.

След почивката обаче Лудогорец наложи жесток натиск и „сините" трудно минаваха центъра. Започна да си личи и умора в играчите на Левски, грешките им в защита зачестиха. След 50-ата минута домакините имаха две страхотни възможности да изравнят след два последователни ъглови удара. Първо топката беше отклонена на далечната греда и Кафу от непосредствена близост стреля в гредата. После Йоргачевич спаси с една ръка нов удар с глава.

В 70-ата минута логичното се случи и Лудогорец изравни. Натанаел центрира отляво, а 167-сантиметровият Вандерсон надскочи Веселин Минев и с глава направи 1:1.

Пълния обрат осъществи влезлият като резерва Марселиньо, който не започна като титуляр заради полученото преди няколко дни разтежение. В 82-ата минута Вандерсон центрира от пряк свободен удар, а оставеният сам точно пред вратата Марселиньо стреля безпогрешно с глава - 2:1.

4 минути преди края Левски намери сили да покаже зъби и Адениджи отправи страховит шут, спасен със сетни сили от Стоянов. „Сините" нямаха възможности за нищо повече и записаха втора поредна загуба в първенството.

Лудогорец се откъсна на върха в класирането на 9 точки пред днешния си съперник и шестата поредна шампионска титла на „орлите" вече изглежда само въпрос на време.