Велик Георги Петков и сензационна купа за Славия след дузпи!

Двата тима се бориха много, но не успяха да си вкарат голове през 120-те минути. При дузпите "белите" бяха по-точни, а Георги Петков отчая футболистите на Левски

Славия спечели Купата на България след изпълнение на дузпи във финала срещу Левски пред над 30 000 души на стадион "Васил Левски".

Левски имаше преимущество през целия мач, но в редовното време и продълженията до голове не се стигна, а при ударите от бялата точка героят на мача Георги Петков отчая "сините" и донесе трофея на Славия. Петков спаси дузпа и в редовното време, а крайният резултат е 4:2 за "белите".

Така Славия печели първа Купа на България от 22 г., а Левски остава без трофей от 2009 г. насам.

Още при първата по-сериозна ситуация в мача се стигна до дузпа за Левски. В 10-ата минута топката се удари в ръката на Узунов, която беше далеч от тялото му, и Никола Попов посочи бялата точка.

Зад топката застана Жорди Гомес, но ударът му беше спасен от Георги Петков. След пропуска Левски натисна и почти веднага след това Паулиньо изпусна ново положение.

В 31-ата минута отново Паулиньо направи силен пробив, но ударът му мина малко встрани от вратата.

След почивката Левски продължи да диктува играта, а Славия не стигаше до никакви опасни ситуации. "Сините" обаче също не успяваха да материализират превъзходството си.

Сержиу Буш не успя да намери вратата от добра позиция, а в 81-ата минута Петков спаси изстрел на Обертан.

В 88-ата минута отново Обертан отправи силен удар, а Петков го отрази, после топката се отби и от гредата.

В началото на продълженията се стигна до първо спасяване на Митрев след нисък изстрел на Карабельов. След това при поредния пробив на Паулиньо Георги Петков трябваше да спасява с крак.

Минута преди края на първото продължение вратарят на Славия отрази и далечен шут на Тиам. В 115-ата минута дойде поредното му спасяване, този път след шут на Прохазка.

Така се стигна до дузпи. При първите изпълнения и двата тима бяха точни, после обаче "сините" направиха два пропуска след две героични спасявания на Георги Петков при ударите на Тиам и Прохазка.

Славия обаче също направи пропуск чрез Димитров. После Велев вкара за "белите", а при решителната дузпа Йомов донесе купата на Славия.