Съдийски безумици в Разград, Лудогорец не успя да бие Славия

Стериакис беше изгонен абсолютно незаслужено Снимка: LAP.bg
Стериакис беше изгонен абсолютно незаслужено

Лудогорец и Славия завършиха 0:0 в Разград в скандален мач от българската efbet Лига.

Срещата ще се запомни с поредица от съдийски безумия на Стефан Апостолов и неговите помощници Петър Джугански и Красимир Миланов, които ощетиха и двата отбора.

Славия игра цяло второ полувреме с човек по-малко заради незаслужено изгонване на вратаря Антонис Стериакис, но успя да удържи Лудогорец, като през второто полувреме беше отменен чист гол на Вандерсон.

Двата отбора изиграха интересно първо полувреме с положения и пред двете врати. Славия играеше добре и определено затрудняваше Лудогорец.

В 43-ата минута се стигна до една от двете най-скандални ситуации. Вратарят на Славия Стериакис излезе извън наказателното си поле и отби с крак опит за удар на Чибота. Главният съдия Стефан Апостолов обаче шокиращо изгони стража с директен червен картон заради несъществуваща игра с ръка.

Изглежда Апостолов беше подведен от страничния рефер.

Наложи се в игра за "белите" да влиза резервният вратар Георги Петков, а отборът доигра с човек по-малко.

През втората част съдийската бригада продължи да прави грешка след грешка, докато Славия отбиваше атаките на "орлите".

Върхът беше в 79-ата минута, когато чист гол на Лудогорец беше отменен заради засада. Вандерсон се разписа след центриране отдясно, но на страничния съдия му се привидя засада, а бразилецът дълго разменяше ласки със своята половинка на трибуните, преди да разбере, че голът не се зачита и играта е подновена.

После на другата врата Велковски отправи много опасен удар, но не успя да донесе победата на Славия.

В крайна сметка Лудогорец взе само точка и остана на второ място в класирането на един пункт зад временния лидер Левски.