Отново Евандро герой за ЦСКА, пълен обрат за "червените" на Овча купел

Евандро започна мача на скамейката, но след почивката донесе успеха с двата си гола Снимка: LAP.bg

ЦСКА постигна първа победа в българския шампионат този сезон и обърна Славия до 2:1 в столичното дерби в квартал Овча купел.

"Армейците" не впечатлиха с игра, но спечелиха трите точки, след като изоставаха в резултата, а герой отново стана Евандро да Силва, който през седмицата донесе успеха с 1:0 над Осиек в Лига Европа.

През първото полувреме тази вечер двата отбора играха предпазливо и не създадоха почти никакви опасности.

На "червените" липсваше острота и идеи в атака, а Славия се задоволяваше с това да се защитава. Домакините първи създадоха напрежение при един удар отдалеч на Дюлгеров, когато вратарят Черниаускас изпусна топката пред голлинията си, но все пак я улови преди да се стигне до добавка.

В края на полувремето ЦСКА създаде първото реално положение, но изстрелът на Тиаго Родригес беше спасен от Георги Георгиев.

Втората част започна с ново спасяване на Георгиев срещу Али Соу.

В 60-ата минута обаче Славия нанесе големия си удар и откри резултата. Радослав Кирилов необезпокояван напредна от центъра и отправи изстрел в гредата, топката се върна в Янис Карабельов, който веднага направи добавка за 1:0 и вкара на ЦСКА в трети пореден мач.

Люпко Петрович реагира веднага с две смени и пусна в игра Евандро и Греъм Кери, които му донесоха обрата.

Само 10 минути по-късно "белите" подариха изравнителен гол на съперника. Димитър Велковски загуби топката пред своето наказателно поле и влезлият като резерва Евандро отбеляза лесен гол за 1:1.

ЦСКА имаше достатъчно време да осъществи пълен обрат и в 87-ата минута стигна до него.

Греъм Кери центрира отляво, топката беше отклонена от играч на Славия и Евандро на празна врата отбеляза втория си гол за победното 2:1.

Така след три кръга ЦСКА събра 4 т., докато Славия остава с 3.