С два гола на Краев България започна триумфално в Лигата на нациите

С първите си голове за националния тим Краев донесе победата над Словения Снимка: Getty Images
С първите си голове за националния тим Краев донесе победата над Словения

България започна с обнадеждаваща победа участието си в новия турнир на УЕФА Лига на нациите.

Навръх националния празник "лъвовете" победиха с 2:1 Словения при гостуването в Любляна с два гола на Божидар Краев.

Играчите на Петър Хубчев се раздадоха напълно на терена и преодоляха доста тежки моменти, за да удържат успеха срещу напористия съперник.

Срещата започна идеално за "лъвовете", които в 3-ата минута вече водеха в резултата.

Домакините сгрешиха при изнасянето на топката, Десподов пусна топката към Божидар Краев и с отличен нисък удар до гредата Краев вкара първия си гол с националната фланелка - 1:0 за България.

Постепенно обаче се появи спад в играта на нашите и напълно отстъпихме инициативата на противника. След средата на полувремето Словения натисна, макар че продължаваше да играе безидейно.

В 34-ата минута България пропиля добър шанс за контраатака, при който футболистите не разиграха добре, Краев реши да играе сам и сбърка.

В 40-ата минута, при първото си реално положение, Словения изравни.

След центриране отдясно Миха Зайц скочи между Костадинов и Чорбаджийски и с глава стреля, а топката се отклони и в Чорбаджийски, за да стане неспасяема - 1:1.

И в началото на втората част българите изглеждаха притеснени, а Словения можеше да поведе в 54-ата минута, но Пламен Илиев спаси много опасен шут на Куртич.

В 59-ата минута Ивелин Попов пусна добър извеждащ пас, вратарят Велец стигна първи до топката, но сгреши и я подари на Божидар Краев, който на празна врата отбеляза втория си гол за 2:1.

В последната фаза от мача натискът на Словения се усили, а пред българската врата имаше няколко кризисни ситуации. Ръководената от Николай Бодуров защита обаче се справи, а Пламен Илиев остана перфектен на вратата през всичките 90 минути, спаси още едно чисто положение и в крайна сметка нашите се поздравиха с успеха.

За България Лигата на нациите продължава тази неделя, когато посрещаме Норвегия на "Васил Левски".

Тази вечер норвежците победиха Кипър с 2:0 в другия мач в нашата група 3 от Лига C.