Левски се утеши с 4 гола срещу Ботев, Костов не спира да бележи

Голмайсторът на първенството Станислав Костов се отчете с нови два гола Снимка: Levski.bg
Голмайсторът на първенството Станислав Костов се отчете с нови два гола

Левски отнесе Ботев Пловдив с 4:1 на "Георги Аспарухов" и продължи доброто си представяне в Първа лига след отпадането от Черно море за Купата на България през седмицата.

Играчите на Славиша Стоянович отново са първи в класирането, но вероятно за съвсем малко, защото Лудогорец едва ли ще сгреши срещу Етър по-късно днес.

Левски доминираше още през първото полувреме и в 25-ата минута създаде чисто положение, но Димитър Пиргов блокира удара на Мариани.

В 29-ата минута Станислав Костов организира атака, която мина през Цветкович, и сам я завърши, за да накаже бившия си тим и да открие резултата в полза на Левски - 1:0.

В края на полувремето Ботев успя да отговори и Неделев стреля опасно от фаул, но Божидар Митрев спаси. Точно преди паузата Антонио Вутов отправи лек удар, Митрев обаче някак го пусна под плонжа си и така гостите изненадващо изравниха - 1:1.

След почивката Левски пак тръгна силно и бързо възстанови аванса си. В 51-ата минута "сините" изпълниха корнер, топката падна на крака на Хали Тиам и той я засече във вратата на Кайзер за 2:1.

Само три минути по-късно Обертан центрира прострелно към Костов, който вкара втория си гол в мача за 3:1.

В 74-ата минута защитата на Ботев отново заспа при ъглов удар и Давиде Мариани покачи на 4:1.