Шампионът Ботев за малко не отпадна, но обърна Царско село в шоу със 7 гола

Стивън Петков донесе победата за Ботев

Царско село бе на крачка от това да изхвърли шампиона Ботев Пловдив от турнира за Купата на България.

Втородивизионният тим водеше с 2:1 до 90-ата минута, но „канарчетата“ стигнаха до късно изравняване чрез Диого Виана и двубоят влезе в продължения, където видяхме още три гола, но Ботев показа класата си и стигна до победа с 4:3.

Йордан Минев откри резултата в 30-ата минута, но само три по-късно Минчев изравни.

Даскалов направи пълен обрат и даде аванс на Царско село, който бе на крачка от изненадата, но Диого Виана със страхотен гол от около 20 метра вкара мача в продълженията.

Почти веднага след тяхното начало Царско село отново излезе напред чрез Диков, но в 98-ата минута отново Виана възстанови равенството.

Крайното 4:3 за „канарчетата“ оформи Стивън Петков в 115-ата минута и така Ботев се класира на 1/4-финалите.