Скандална дузпа донесе трите точки на Лудогорец

Скандална дузпа донесе трите точки на Лудогорец Снимка: ludogorets.com

Скандална дузпа секунди преди края на мача донесе минимална победа с 1:0 за Лудогорец срещу Септември в Разград.

Реферът Волен Чинков отсъди 11-метров наказателен удар секунди преди да изтече добавеното време от 3 минути, а точен от бялата точка бе Клаудиу Кешеру.

Защитникът на Септември Иван Стоянов надскочи Марселиньо за една центрирана топка на ръба на наказателното поле и след като игра с нея, падна върху капитана на домакините, за което, изненадващо, Чинков отсъди дузпа, която донесе и трите точки за Лудогорец.

Тимът на Димитър Димитров бе на път да загуби две точки, въпреки че нападаше и създаваше положения през пълните 90 минути, но все пак, голът от дузпа на Кешеру донесе трите точки за Лудогорец.

През първото полувреме вратарят на гостите Валентин Галев отрази няколко опасни удара към вратата си, спасявайки удари на Якуб Швиерчок и Вандесон.

Картината не се промени много и през вторите 45 минути. Лудогорец продължаваше да напада и създаваше положение след положение, но нови намеси на Галев и липса на концентрация не позволиха на домакините да отбележат.

Три минути преди края на редовното време резервата в състава на Септември Борис Галчев бе изгонен. Ветеранът си изкара два бързи жълти картона в рамките на само седем минути и остави отбора си с човек по-малко в заключителните минути на срещата.

С победата Лудогорец дръпна със седем точки пред ЦСКА-София на върха в Първа лига преди двубоя на "червените" срещу Дунав в Русе в неделя. Септември остава на 10-ото място с 24 точки от 23 мача.