Мариани отново няма спиране, Левски удари Ботев

Мариани не спира да вкарва от началото на сезона Снимка: LAP.bg
Мариани не спира да вкарва от началото на сезона

Левски победи Ботев Пловдив с 3:1 на "Герена" в първия си домакински мач от началото на първенството.

Двата тима изнесоха интересен двубой с немалко положения, а "сините" заслужиха успеха си през второто полувреме, като отново най-добър за тях беше отбелязалият две попадения Давиде Мариани.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния треньор Васил Методиев-Шпайдела, който почина днес на 84-годишна възраст.

Домакините откриха още в 10-ата минута, подпомогнати от щастлив рикошет. Давиде Мариани стреля отдалеч, топката се отклони в Лъчезар Балтанов и прехвърли Аргилашки - 1:0.

Ботев обаче играеше добър футбол и на два пъти създаде опасности чрез Тейлон, като се наложи и Миятович да се намесва.

За Левски опасни удари отправиха Паулиньо и отново Мариани, все от далечна дистанция.

В самия край на полувремето, с последния удар за частта, Ботев успя да изравни. Еберт Кардосо си спечели позиция след двойно подаване с Тейлон и с удар по диагонала преодоля Миятович за 1:1.

Левски не чака дълго след почивката, преди отново да възстанови предимството си.

В 51-ата минута Мариани изпълни идеално фаул над стената, за да вкара втория си гол в срещата - 2:1.

Последваха още няколко положения за Левски, като при най-чистото от тях Станислав Иванов остана съвсем сам срещу Аргилашки, но стреля зле във вратаря, който спаси.

Ботев беше най-близо до изравняване в 67-ата минута чрез Перван, чийто шут излезе малко встрани.

После резервата Станислав Костов опита да реши всичко за Левски, но стреля в гредата.

В 80-ата минута Костов асистира на Иван Горанов, който стреля с външен фалц в пеналта, Аргилашки не успя да се намеси и резултатът стана 3:1.

Така интригата приключи и Левски взе трите точки, за да събере 7 след три кръга в efbet Лига.

С този актив "сините" са на върха в таблицата заедно с Черно море, но ще останат втори, ако Лудогорец спечели срещу Витоша по-късно днес.