Луда драма с много картони, гол от центъра и изравнителен в 94-тата минута на "Тича" Снимка: LAP.bg

Левски изпусна да вземе трите точки в изключително груб мач като гост на Черно море с множество нарушения и 13 показани картона, включително два червени.

Феновете на "Тича" видяха и два гола в добавеното време, като първо Левски поведе с гол от центъра на Дени Алар, но Мартин Минчев изравни за крайното 2:2 с буквално последния удар в мача.

Зрелището започна още от самото начало, а „морето“ играеше далеч по-добре в първите минути. Още в десетата домакините можеха да открият, но след центриране отдясно Матия Курьор уцели гредата.

Само четири по-късно отново лявата част на отбраната на „сините“ се пропука, Исмаил Иса центрира, топката отново бе пропусната от всички играчи на Левски, стигна до Курьор, който този път не сбърка.

„Сините“ успяха да отговорят бързо и в 19-ата минута Стайн Спиърингс изравни. Юруков прати дълга топка напред, стражът на домакините излезе неразчетено и Спиърингс с прецизен прехвърлящ удар прати топката в мрежата.

Черно море продължи да натиска и отново Курьор можеше да се разпише, но силен негов шут бе блокиран от Миятович.

В 38-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Иса получи жълт картон за удар с лакът срещу съперник, след което избесня с цветущи реплики срещу съдията, които му донесоха втори жълт и съответно червен.

В края на първото полувреме Левски отново имаше късмет. Курьор пробяга над 40 метра с топка в крака отдясно, стигна до стрелкова позиция и стреля, но отново ударът му срещна гредата.

„Сините“ така и не можеха да се възползват от численото си предимство, а четвърт час преди края и те, на свой ред, останаха с десет души на терена, след като капитанът Иван Горанов бе изгонен за втори жълт картон за доста ненужно нарушение срещу Родриго.

След това действията на терена изключително хаотични, и двата отбора трудно стигаха до положения за гол и заслужено поделиха точките.

Така се стигна до добавеното време, когато след един корнер за Черно море, гостите се ориентираха добре, топката стигна до Дени Алар, който наказа кошмарна грешка на Митрович, който отново бе излязъл далеч пред голлинията си и с удар от центъра вкара за 2:1.

Когато всички си мислеха, че тимът на Петър Хубчев ще си тръгне с трите точки, дойде поредният корнер за домакините, при който играчите на Левски не се справиха и Мартин Минчев оформи крайното 2:2 с последния удар в мача.

Това е второ поредно равенство за „сините“ след подновяването на шампиона след нулевото равенство във Вечното дерби. Левски има 45 точки на втората позиция, с шест по-малко и изигран мач повече от лидера Лудогорец. Черно море е пети с 33.