Младежите с впечатляваща победа над лидера, която ги остави в играта

Нашите се нуждаеха единствено от победа.

Младежкият национален отбор на България записа впечатляваща победа с 3:0 срещу Полша в квалификация за Евро 2021, играна на стадиона на Славия.

"Лъвчетата" се нуждаеха единствено от успех, за да запазят шансове за класиране и изиграха стрхотен мач.

Мачът започна с поделено преимущество и положения и пред двете врати, но в края на полувремето България вдигна оборотите и стигна до успех. Първо нашите удариха греда след контраатака. Антов се оказа на чиста позиция, но шутът му се отби в горната греда. Само минута по-късно обаче "лъвовете" вече бяха напред в резултата. След грешка в защитата на поляците Станислав Иванов открадна топката и след като напредна подаде към Тонислав Йорданов. Нападателят на Литекс стреля и след рикошет топката влезе в мрежата на Грабара.

В 51-вата минута България удвои преднината си. Лъчезар Котев изведе отлично зад защитата Иванов, който овладя кълбото и го прати покрай вратаря за 2:0.

Десетина минути по-късно България вече водеше с 3:0. Иванов напредна по дясното крило и след като финтира Собочински прати топката мощно във вратата на Грабара за трети път.