Клет Левски получи измислена дузпа, но не успя да бие 10 от Ботев

От над 20 години Ботев не беше взимал точка на "Герена", но сега успя. Днес "канарчетата" даже бяха без контузената си звезда Тодор Неделев Снимка: LAP.bg

Левски започна разочароващо плейофната фаза на Първа лига и стигна само до 1:1 срещу Ботев Пловдив на "Георги Аспарухов".

"Сините" откриха с подарена от съдията дузпа, от 50-ата минута играха и с човек повече, но заради хаотичната си игра не успяха да стигнат до трите точки.

Мачът започна равностойно, а Ботев стоеше добре в първите минути на "Герена". В 34-ата минута Никола Попов измисли дузпа за домакините за игра с ръка, макар че топката се удари в рамото на Филип Филипов.

Давиде Мариани застана зад бялата точка и изведе Левски напред - 1:0.

В края на полувремето получилият титулярно място Еркебулан Сейдахмет стреля отлично от воле, но Даниел Кайзер акробатично изби.

Второто полувреме започна с изравнителен гол за Ботев. "Сините" се провалиха при няколко опита да изчистят една топка от наказателното поле, тя беше свалена към Кристиан Димитров и защитникът от воле стреля точно в ъгъла, без да остави шанс на Михайлов - 1:1.

Само три минути след това попадение Ботев остана с 10 души заради втори жълт картон на Лъчезар Балтанов, който необмислено се хвърли на шпагат срещу Паулиньо.

Така Левски доигра срещата с човек повече, но не успя да направи кой знае какво, за да спечели мача.

В 72-ата минута Паулиньо имаше добра възможност след подхлъзване на Кайзер, но стреля над вратата. В последните секунди отново бразилецът плонжира и засече с глава, но беше в засада.

Заради равенството Левски пропусна да намали дистанцията до лидера в класирането Лудогорец. "Сините" изостават с 8 т. от шампионите и с 5 от втория ЦСКА.