Черно море си тръгна с точка от Разград. Лудогорец обвини рефера

Клаудио Кешерю и съотборниците му не успяха да се справят с Черно море.

Лудогорец стигна само до 1:1 в домакинството си на Черно море в мач от 19-ия кръг на първенството. Шампионите се добраха до равенството няколко минути преди края на редовното време и имаха големи претенции към рефера Георги Кабаков, който им отмени гол в 87-ата минута при спорни обстоятелства.

Преди това съдията подмина и спорно положение в наказателното поле на варненци, когато Андраде игра с ръка, но Кабаков показа с жестове, че тя е неумишлена и не възнамерява да отсъди дузпа.

Лежерната игра на Лудогорец, най-вече в защита, бе наказана от "моряците" в 43-тата минута. Родриго се подготвяше да центрира отдясно, а Григоре не бе покрил Иса. Секунди по-късно дойде подаването към тарана на варненци, който не успя да засече на пет метра фронтално срещу вратата, но намиращия се на задната греда Актау, оставен непокрит от Сисиньо, прати топката в мрежата - 1:0 за Черно море.

Лудогорец стигна до равенството в 84-тата минута, когато Недялков намери резервата Шверчок в наказателното поле на гостите и полякът вкара с шут по земя от десетина метра.

В 87-ата минута разградчани вкараха и втори гол, но реферът Кабаков го отмени, отсъждайки изключително спорно нарушение на Кешерю срещу Митрович.