ЦСКА изпусна дузпа и Лудогорец. Почти сигурно, и титлата

ЦСКА изпусна дузпа и Лудогорец. Почти сигурно, и титлата Снимка: LAP.bg

ЦСКА отново не успя да победи Лудогорец и, почти сигурно, се сбогува с шансовете си да стане шампион.

Двата тима завършиха наравно 0:0 на „Българска армия“ в директния сблъсък за титлата и разликата от три точки в полза на Лудогорец се запази три кръга преди края на първенството.

„Червените“ започнаха много силно и още в първата минута имаха претенции за дузпа, след като мощен удар на Али Соу рикошира в ръката на Григоре, но реферът прецени да не показва бялата точка.

Все пак, до дузпа в полза на домакините се стигна в шестата, когато този път Марселиньо игра с ръка в наказателното си поле след центриране от корнер.

Соу обаче не успя да превърне дузпата в гол, изпращайки топката високо над вратата на Пламен Илиев и по посока феновете на ЦСКА в сектор Г.

В края на полувремето Марселиньо не успя да отбележи при най-доброто положение за Лудогорец и негов удар от пряк свободен бе избит от Черняускас.

Двата отбора продължиха с открития футбол и атаките и през втората част, в началото на която пък гостите имаха претенции за дузпа след шпагат на Малинов в краката на Марселиньо, но и този път Кабаков си замълча.

До края на двубоя не видяхме нито едно 100-процентово положение пред двете врати, въпреки че и двата отбора търсеха гола.

В добавеното време и двата отбора останаха в намален състав, след като Малинов и Дяков бяха изгонени за втори жълти картони след спречкване помежду им.

Три кръга преди края на първенството ЦСКА остава с три точки по-малко и по-слаби показатели в директните двубои с Лудогорец, което означава, че трябва да спечели поне четири точки повече в оставащите три мача, за да вдигне титлата.

Това означава тимът на Стойчо Стоев да вземе максимум четири точки в оставащите си двубои с Левски, Ботев Пловдив и Черно море, а ЦСКА да не допуска грешка срещу Берое, Левски и Ботев.