България загуби последния мач преди баража с Унгария

Националите имаха доста атаки днес, но им липсваше завършекът Снимка: LAP.bg
Националите имаха доста атаки днес, но им липсваше завършекът

България загуби от Беларус с 0:1 в приятелски мач на националния стадион "Васил Левски".

Срещата се проведе точно месец преди баража за Евро 2020 срещу Унгария и беше последният мач преди решаващия двубой с унгарците.

Селекционерът Георги Дерменджиев беше пуснал експериментален състав, за да провери определени играчи, на които може да заложи срещу Унгария. Контролата не беше официална дата на ФИФА и затова Дерменджиев не можеше да използва повечето от основните си футболисти.

Единствения гол днес отбеляза Подстрелов в 15-ата минута след увисване на нашата защита. Това беше първото сериозно положение за гостите.

В края на полувремето Исмаил Иса и Спас Делев бяха близо до изравняване, като Делев дори удари гредата.

След почивката нашите имаха още няколко обещаващи атаки, но липсваше последният пас и завършващият удар. В 73-ата минута и Беларус направи пропуск от чиста позиция и така резултатът остана 0:1.

"Очаквах днес теренът да е валиран и полят, но това е, в България сме", оплака се след срещата Петър Занев, който днес носеше капитанската лента на националите.