Бразилци вдъхновиха Лудогорец за първа победа

Бруно Рибейро засега си отдъхна - след три загуби записа първа победа.

Лудогорец се съвзе отчасти от шока с отпадането от Милсами в Шампионската лига и записа първа победа за сезона. Шампионите измъкнаха 3:2 във Варна срещу Черно море, като основна заслуга имаха бразилците в състава на гостите.

Марселиньо вкара за 0:1 още в 3-ата минута и бе най-добър на терена. Негов скрит пас изведе скъпото ново попълнение Сисиньо отдясно и центрирането му бе завършено от трети бразилец - Вандерсон, за 0:2.

Гол със странична ножица на Стенио върна домакините в играта за 1:2, но в 89-ата минута автогол на Стефан Станчев даде точките на Лудогорец.

В добавеното време Курьор върна още едно попадение, но твърде късно.

"Съдиите през цялото време влияеха на мача, свириха много пристрастно", побесня Никола Спасов, треньорът на Черно море. Неговият щаб претендираше за дузпа, неотсъдена от рефера, както и спестен втори жълт картон на играч на гостите.

След три загуби - две в Европа и една в "А" група от Литекс, шампионите най-накрая спечелиха. Победата засега отслабва напрежението върху треньора им Бруно Рибейро.

Същевременно чаканият от Сао Пауло бразилец Джонатан Кафу вече е в София и ще подпише с Лудогорец. Цената на нападателя е около 1,8 милиона евро.