Левски държи Лудогорец под око

Голове на Тиам и Иванов донесоха успеха на "сините" Снимка: LAP.bg
Голове на Тиам и Иванов донесоха успеха на "сините"

Левски не позволи увеличаване на изоставането си от лидера на Лудогорец и го задържа на четири точки с победа с 2:1 над Арда.

Това бе четвърти пореден успех за „сините“ като домакин, а головете паднаха след почивката.

В 71-вата минута, само секунди, след като Арда удари греда, Хали Тиам откри резултата със страхотен удар от около 25 метра, с който препарира Караджов.

Пет по-късно една от резервите Станислав Иванов можеше да се разпише. Младокът реши да стреля, вместо да подава на друга резерва Дени Алар, но ударът му мина над напречната греда.

Все пак, Иванов вкара своя гол в 80-ата. Удар на Паулиньо бе блокиран от Пламен Крумов. Последва центриране на Алар, отново изчистено от Крумов, но топката попадна на у Иванов, който с левия крак разстреля вратаря на Арда за 2:0.

Крайното 2:1 оформи Пламен Крумовс последния удар в мача. Бившият играч на „сините“ се разписа със страхотен удар от фаул в долния ляв ъгъл на Миятович.

Така Левски има актив от 29 точки след 13-ия кръг, на четири зад лидера Лудогорец. Арда остава шести с 18.