ЦСКА измъкна 3 т. от коравия Ботев Враца

Люпко Петрович отново успя да излъже съперника, но ЦСКА никак не впечатли с представянето си Снимка: LAP.bg

С доста трудности ЦСКА победи с 1:0 Ботев Враца на "Българска армия" в среща от четвъртия кръг на българската efbet Лига.

За пореден път в герой за "армейците" се превърна бразилецът Евандро, отбелязал единствения гол след почивката. Вицешампионите обаче изиграха слаб мач и не убедиха с представянето си.

Домакините не показаха абсолютно нищо през първото полувреме и не създадоха никакви реални опасности след много лежерна игра.

Ботев вкара още в 8-ата минута, но попадението правилно не беше зачетено заради засада. Точно преди почивката гостите изпуснаха златен шанс, след като Даниел Генов се откъсна от защитата, но стреля неточно.

Люпко Петрович реагира още на почивката и пусна в игра Али Соу и Тиаго Родригес.

Картината на терена не се промени много, въпреки опита за натиск на "червените".

В 71-ата минута обаче Петър Занев центрира отляво и Евандро с глава порази вратата на Костов за 1:0.

По-късно и Валентин Антов беше много близо до попадение с глава, но не беше точен. Все пак попадението беше достатъчно на ЦСКА да вземе трите точки, с които отборът събра 7 т. и се качи на пето място в класирането.