Статистиките след победата на Левски над ЦСКА

Левски триумфира след седем неуспешни опита Снимка: levski.bg
Левски триумфира след седем неуспешни опита

Левски победи ЦСКА с 2:1 и сложи край на черната си серия от седем мача без победа във вечното дерби.

Победата е първа за „сините” през календарната 2017-а.

Така Николай Митов стартира с успех начело на Левски, след като ден преди дербито замени Елин Топузаков. Любопитното е, че последната победа на „сините” над „червените” дойде точно под ръководството на Митов.

Ето и още няколко интересни факти след вечното дерби:

Това бе първият обрат за Левски във вечното дерби след близо 13 години. Последният „син” обрат датира от 24 април 2004 г. – отново от 0:1 до 2:1.

Левски би дузпа срещу ЦСКА в шампионатен мач за първи път от почти 10 години насам. Последният удар от бялата точка за „сините” бе на 17 септември 2006 г., когато, благодарение на Седрик Бардон, Левски стигна до победата с 1:0 тогава.

За първи път двама чужденци вкарват гол за Левски в едно и също вечно дерби. Словакът Роман Прохазка и чехът Давид Яблонски донесоха успеха за „сините”.

Арсенио Нунеш стана 18-ият чужденец с гол за ЦСКА във вечното дерби, а легионерите с попадение за Левски вече са 12.

Серията на Георги Китанов без допуснат гол спря на 725 минути. Рекордът в българското първенство се държи от легендата на „червените” Стоян Йорданов с 1202 „сухи” минути през сезон 1970/71.

30 души са били задържани около двубоя, а 15-годишно момче от агитката на Левски се е самонаранило с пиротехника.

Дербито бе гледано от около 22 000 зрители на националния стадион „Васил Левски”.