ЦСКА реагира на комичен автогол с красиви изпълнения и поведе в класирането

Десподов отново се разписа, а изпълнението му от пряк свободен удар беше топ класа Снимка: CSKA.bg

ЦСКА-София надви Черно море с 3:1 на "Българска армия" и поне временно стъпи на върха в класирането в Първа лига.

"Червените" събраха 19 т., колкото има и Левски, но "сините" играят своя мач от кръга утре срещу Локомотив Пловдив.

Срещу Черно море ЦСКА започна превъзходно и още в 14-ата секунда вече водеше. Преди "моряците" изобщо да пипнат топката, Едвин Джеси беше изведен зад защитата им и при втория опит заби в мрежата за 1:0.

В 14-ата минута Черно море внезапно изравни след подарък на червения вратар Черниаускас. Той си отбеляза изключително комичен автогол при върната към него топка, не успя да я уцели добре и я фалцира в собствената си врата - 1:1.

Домакините реагираха и в 40-ата минута Кирил Десподов изпълни идеален пряк свободен удар, за да даде нова преднина на отбора си.

В 58-ата минута Рубен Пинто стреля отдалеч и покачи на 3:1, а до края Тиаго на два пъти можеше да направи победата по-убедителна.