ЦСКА се пребори за точка в гостуването на Локо Пд

Деветката на Локомотив Дани Кики се радва след гола си в началото, но той не стигна на тима, за да запише дубъл срещу "червените" в редовния сезон

В предпоследния кръг от редовния сезон на Първа лига Локомотив Пловдив и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в Пловдив. Домакините водеха почти през целия мач, но 10 минути преди края Кирил Десподов донесе точката за "червените".

Дани Кики откри резултата в 13-ата минута с шут извън наказателното поле след подаване на Веселин Марчев. Впоследствие ЦСКА пое инициативата, но не създаваше кой знае какви положения до самия край на полувремето. В 42-ата минута Виданов сгреши и пред Руи Педро се откри чиста ситуация, но той не успя да уцели вратата.

През втората част мачът отново се закучи и изглеждаше, че нов гол няма да падне. В 80-ата минута обаче домакините допуснаха елементарна грешка при едно дълго подаване към вратата им. Вратарят Ел Харуби и Павел Виданов не се разбраха кой да посрещне топката, притичалият Десподов ги изпревари и на празна врата изравни за крайното 1:1.

Равенството запази разликата между двата отбора в подреждането, като ЦСКА е трети с 46 т., а "смърфовете" са четвърти със 7 т. по-малко.

В последния кръг от редовния сезон ЦСКА посреща Лудогорец на „Българска армия", а Локо гостува на Берое.