ЦСКА се отпуши във Велико Търново, но едва след като остана срещу 10 човека

Четирима различни голмайстори за ЦСКА срещу Етър Снимка: LAP.bg
Четирима различни голмайстори за ЦСКА срещу Етър

ЦСКА разгроми Етър с 4:0, след като повече от половин час игра с човек повече във Велико Търново.

И четирите попадения паднаха след почивката, след като Етър остана с 10 души на терена. В 54-тата минута Здравко Илиев получи втори жълт картон за грубо влизане и правилно бе изгонен.

Евандро откри резултата в 63-тата, след като удар на Албентоса бе спасен от вратаря, който обаче остана безпомощен при добавката.

Пет по-късно Али Соу се възползва от грешка в отбраната и удвои, а в 74-тата Вив Соломон-Отабор направи резултата класически с дебютното си попадение за „червените“.

Крайното 4:0 оформи Петър Занев, който също вкара първия си гол за клуба, с попадение директно от пряк свободен удар. Христо Иванов сложи ръка на пътя на топката, но не успя да я спре и трябваше да я вади от мрежата си за четвърти път.

Победата за ЦСКА бе първа като гост след двете поредни загуби навън от Берое и Локо Пд. „Червените“ имат 25 точки в класирането и остават на 11 от лидера Лудогорец. Етър пък е девети с 14.