Левски се върна в играта с победа на "Тича"

Единствения гол в Морската столица отбеляза Станислав Костов през първото полувреме. Снимка: LAP.bg

Левски запази шансове да се бори с Лудогорец и ЦСКА за титлата, побеждавайки Черно море с 1:0 на "Тича". Така "сините" се възползваха максимално от равенството между шампионите и "червените" в събота и са на 6 точки от разградчани и на три зад вечния си съперник.

6-7 минути преди края на редовното време време Левски остана с човек по-малко заради червен картон на Луи Нганиони, но удържа трите точки.

Срещата започна много активно за "моряците", които приложиха ранен домакински натиск. Той обаче не доведе до нещо по-сериозно пред вратата на Николай Михайлов.

Постепенно "сините" изравниха играта и на свой ред започнаха да атакуват по-често. Така се стигна и до попадението в 16-ата минута.

Станислав Костов получи топка в близост до наказателното поле на домакините, навлезе навътре, преминавайки през Мирослав Енчев, след което изстреля топката от малък ъгъл по прецизен начин, откривайки резултата.

До края на първото полувреме нищо по-интересно не се случи на терена, като играта се водеше предимно в центъра на игрището.

Втората част започна отново по-активно за домакините, които търсеха изравнителния гол. Левски обаче се бранеше добре и не допускаше сериозни положения пред своята врата.

Единствените две положения за втората част се откриха пред "сините", но до нещо по-сериозно така и не се стигна.