Треперихме срещу Казахстан, но измъкнахме победата

Спас Делев не се отказа да преследва топката цял мач и накрая центрира за победния гол на Бодуров Снимка: Getty Images

С голове на Ивелин Попов и Николай Бодуров България победи Казахстан с 2:1 в контролна среща.

Двата отбора изиграха вял мач на празния стадион „Панчо Арена" в Унгария, решен с гол в самия край.

Този път селекционерът Петър Хубчев върна схемата с четирима в защита и не продължи да експериментира с 3-5-2, което беше изпробвал преди няколко дни срещу Босна. В българския състав имаше няколко промени, като по левия фланг на защитата дебют направи Цветомир Панов от Лудогорец.

Станимир Стоилов записа загуба във втория си мач начело на Казахстан след успешния му дебют и победата с 3:2 над Унгария.

В 4-ата минута „лъвовете" създадоха първото си положение след центриране от фаул на Спас Делев и удар с глава на Манолев, който мина малко встрани от гредата. Малко по-късно Сайдахмет беше изведен зад защитата в първата добра атака на казахстанците, но се засуети и загуби.

В 23-ата минута Казахстан сгреши при изнасянето на топката, Манолев напредна в наказателното поле и рухна на тревата. Реферът прецени, че това е достатъчно, за да отсъди дузпа, а Ивелин Попов изпълни неспасяемо наказателния удар и даде преднина на България - 1:0.

От самото начало на втората част обаче, „трикольорите" заиграха много зле и през цялото второ полувреме бяха напълно надиграни от съперника.

В 49-ата минута Казахстан удари греда, после Пламен Илиев отрази опасен удар към вратата си. Логичното се случи в 55-ата минута, когато цялата защита в бяло се провали в опитите си да спре атака на казахстанците. Муртазаев подаде с пета между краката на Панов и Еркебулан Тунгишбаев разстреля Илиев за 1:1.

До края Казахстан изпусна още изгодни положения, а силите на българите приключиха и те не само изнемогваха в защита, но и не създаваха нищо смислено в предни позиции. Извършените от Хубчев смени не освежиха тима.

В 93-ата минута обаче Спас Делев центрира от фаул, вратарят на Казахстан се размина с топката и Николай Бодуров с глава донесе победата на националите.