Левски почете Гунди с паметен обрат срещу Ботев

Паулиньо влезе на полувремето и стана герой на мача

Левски осъществи впечатляващ обрат срещу Ботев на "Герена" в мач от плейофната шестица на Първа лига.

"Сините" губеха с 0:2 на полувремето, но спечелиха с 3:2, и то навръх 75-годишнината на легендата Георги Аспарухов-Гунди. Мачът мина под знака на празненствата по случай годишнината, но старши треньорът на домакините Делио Роси очевидно мислеше за предстоящия финал за Купата на България и пусна в игра предимно резерви.

Единствено Холмар Ейолфсон и Габриел Обертан от титулярните играчи бяха на терена от първата минута и това се отрази на Левски, особено през първото полувреме.

Тогава Ботев дръпна с два бързи гола - първо Жоао Пауло завърши добър пробив на Лазар Марин в 30-ата минута за 1:0, а после Стивън Петков засече от въздуха центриране отдясно и покачи на 2:0.

Домакините играеха ужасно и не се виждаше как ще се върнат в мача. На почивката обаче Делио Роси пусна бразилците Паулиньо и Ривалдиньо, които донесоха обрата.

Гостите пропуснаха на два пъти да убият интригата с трети гол, а после звездата им Тодор Неделев напусна поради контузия. В 70-ата минута Паулиньо завърши добра атака отдясно и намали на 1:2, а пет минути преди края той беше изритан леко от Филип Филипов и съдията даде дузпа за Левски.

От бялата точка Ривалдиньо вкара първия си гол със синия екип и изравни резултата. В 89-ата минута изстрел на Кабрал беше спасен, а отново Паулиньо беше на правилното място и с отлична добавка се превърна в герой на мача за крайното 3:2.

В продължението Ботев можеше да спаси поне точката, но Диого Кампос уцели гредата.