Победата на Левски не е повод за оптимизъм

Георги Иванов и Левски постигнаха първата си по-убедителна победа в първенството, но не задоволиха с изявите си Снимка: Bgnes
Вратарят на ЦСКА Иван Караджов изглежда е разбирач номер едно в българския футбол Снимка: BGNES
И Илиян Илиев не е месия Снимка: БГНЕС
И Илиян Илиев не е месия

ПЕТ НЕЩА, КОИТО НАУЧИХМЕ ОТ УИКЕНДА В "А" ГРУПА

ЦСКА и Литекс са се пазили за мачовете от "А" група

В повечето държави отборите, които имат мачове в Европа през седмицата, следващия уикенд изпитват известни затруднения. В случая на Арсенал - дори сериозни. В България, поне изглежда, не е точно така. В четвъртък "червените" успяха да ритнат топката във вратата на Стяуа два пъти, макар че се нуждаеха от много повече, но в неделя развинтиха Монтана, при това без дори да покажат каквато и да е умора или напрежение от отпадането. Дори напротив - играчите на Стефан Грозданов изглеждаха така сякаш са играли в четвъртък. Същото се случи и с Литекс - след поредното „достойно" прощаване с Европа, оранжевите със завидна лекота се справиха със Славия. Като си позволиха лукса да изпуснат и дузпа. А дори и Венци Стефанов, въпреки традиционните нападки към съдиите, призна, че белите са били надиграни. Така де - мачът на годината за феновете може да не съвпада с мачът на годината според футболистите.

Иван Караджов е разбирач номер едно в българския футбол

На почивката в Монтана, при резултат 0:0, вратарят на червените обясни, че отборът му ще вкара ранен гол и след това „мачът свършва". И се оказа абсолютно прав - Зику реализира на два пъти за две минути и оттам път назад за домакините нямаше. Може би това е и най-доброто обяснение защо толкова често неговите съотборници и треньорът Радуканов го поздравяват след гол - ако човекът предвижда с подобна точност, те с лекота могат да са спокойни за това какво ще се случи, а и да заработват по някой лев отгоре.

Левски се отпуши, но няма кой знае какъв повод за оптимизъм

Трите гола във вратата на Ботев може и да са успокоили сините преди началото на паузата и това е добре дошло за клуба, защото след нея става страшно - гостувания в Перник, Разград и Бургас и домакинство на Литекс. А с това, което Левски играе в момента шансовете му да вземе дори две победи от тези мачове са доста скромни. Сините продължават да бъдат объркани, бавни и разочароващо далеч от това, което правеха в началото на миналия сезон. А и съперниците вече не се плашат - Ботев почти цяло първо полувреме пресираше сините още в тяхната половина. Другото притеснително е, че няма един от подопечните на Георги Иванов полеви футболисти, който да играе постоянно на високо ниво (но има такива, които играят на постоянно ниско ниво). В събота Тасевски бе много близо до най-добрите моменти в кариерата си, но пък за сметка на това Тони Калво, който досега блестеше, бе далеч от истината. Сержиньо Грийн, Старокин и Милиев допуснаха станалите вече традиционни грешки, а и не бяха единствени - 28 извършени нарушения е твърде много.

Лъчезар Балтанов е Невидимия

Това е единственото смислено обяснение на факта, че халфът на "сините" не получи абсолютно заслужен жълт картон срещу Ботев (Враца). Балтанов направи девет нарушения срещу футболисти на съперника, повтаряйки рекордното постижение на Янко Сандански от преди година и половина, и въпреки това не бе предупреден официално от арбитъра Никола Попов. Макар че Попов не бе никак скромен с картоните и показа четири на други футболисти в синьо. При това арбитърът има пълното право - в правилниците пише, че и постоянното фаулиране води до жълт картон. И в нормалния футболен свят на петия или шестия фаул се случва точно това.