10 от Левски удържаха в битката срещу ЦСКА и отиват на финал

Буш отново отбеляза във вратата на ЦСКА и класира Левски на финал. Божидар Митрев допусна пореден вратарски гол, но той не беше фатален и "сините" ликуваха Снимка: Levski.bg

Левски завърши 2:2 в дербито срещу ЦСКА-София на националния стадион "Васил Левски" и се класира на финал за Купата на България.

С общ резултат от двата мача 4:2, "сините" отстраниха големия си съперник и ще играят финал срещу Славия на 9 май, в който ще имат възможността да спечелят първи трофей от 9 години насам.

В днешния полуфинал реванш ЦСКА като цяло разочарова, макар че от 28-ата минута беше с човек повече на терена. "Армейците" имаха силен период в началото на второто полувреме, когато изравниха за 1:1 и втори гол не им беше зачетен, но като цяло не направиха достатъчно, за да осъществят нужния обрат след 0:2 в първата среща.

Още във 2-ата минута Левски направи добра атака, при която Горанов центрира остро отляво, а Стойчо Атанасов щеше да си вкара автогол в опита си да изчисти топката - тя обаче срещна гредата.

В 5-ата минута "сините" отново атакуваха опасно и откриха резултата. След добър пробив на Обертан и опит за центриране на Прохазка, кълбото попадна на левия крак на Жорди Гомес, а той с прекрасен удар от въздуха шутира неспасяемо за 1:0.

В 15-ата минута ЦСКА направи първата си опасна атака, но Каранга не успя да отправи добър удар с левия крак и Митрев улови. В 25-ата минута Сержиу Буш се откъсна на стрелкова позиция отляво и опита да изненада Черниаускас в близкия му ъгъл, но стражът спаси.

Три минути по-късно Левски най-ненадейно остана с човек по-малко на терена.

Хали Тиам направи безумно влизане срещу Каранга в центъра без никаква причина и заслужено получи директен червен картон от рефера Николай Йорданов. Звездата на ЦСКА беше изнесен на носилка и опита да се завърне на терена, но все пак беше заменен принудително и напусна със сълзи на очи.

До края на полувремето "червените" не успяха да организират сериозен натиск и да застрашат вратата на Левски - по нищо не личеше, че символичните гости играят с човек повече. Даже в самия край на частта Паулиньо можеше да засече опасно центриране на Обертан, но беше блокиран.

ЦСКА започна разсеяно и след почивката. В 52-ата минута Жеферсон се размина с топката, изстреляна директно от вратаря Митрев, и Габриел Обертан се озова на чиста позиция. Французинът обаче не успя да уцели вратата.

"Сините" си платиха за пропуска и в 56-ата минута ЦСКА се върна в двубоя. Няколко бранители в синьо не успяха да спрат Рафаел Енрике, Митрев също не улови топката и резервата на Каранга Хеан Бланко довкара във вратата за 1:1.

ЦСКА най-сетне осъществи по-сериозен натиск и в 61-ата минута топката отново беше в мрежата на Митрев. Голът на Рафаел Енрике обаче не беше зачетен заради много спорна засада, а това си остана ключовото положение в срещата, защото три минути по-късно Левски отново поведе.

В следващата атака Обертан проби отдясно и поднесе на Буш, който обаче не успя да засече във вратата. Почти веднага след това обаче, румънецът се разписа между краката на Черниаускас след подаване на Паулиньо и при 2:1 интригата приключи.

Все пак в 82-ата минута ЦСКА изравни след ужасна грешка на Божидар Митрев. Топката мина под вратаря при едно центриране и попадна в резервата Алберг, който на празна врата направи 2:2.

На "червените" бяха нужни още два гола, но до края оставаше твърде малко време. Така ЦСКА най-вероятно ще завърши сезона без трофей, тъй като изостава на 10 т. от Лудогорец в първенството.

А за Левски предстои мачът на истината срещу Славия.