Левски получи дузпа за подръпване и отново би убедително

Мапуку вкара от над 30 метра, а Левски взе нови три точки Снимка: levski.bg
Мапуку вкара от над 30 метра, а Левски взе нови три точки

Левски постигна втора поредна изразителна победа в Първа лига. След 4:0 над Дунав през седмицата, тази вечер "сините" удариха Пирин с 3:0 на "Герена".

Мачът им доста се улесни от пресилената дузпа, която те получиха в 20-ата минута. Тогава при едно центриране от корнер в наказателното поле на Пирин Николов леко дръпна Ейолфсон за яката и за всеобщо учудване на всички реферът посочи бялата точка.

С изпълнението се нае Прохазка и успя да открие резултата, макар че Макенджиев хвана ъгъла му и успя да избие в гредата. Топката обаче все пак влезе - 1:0 за Левски.

Три минути след началото на второто полувреме Мапуку получи топката при една контраатака, видя, че Макенджиев е излязъл твърде напред и от над 30 метра отбеляза в опразнената врата за 2:0.

Двайсетина минути преди края Аймен Суда от гостите беше изгонен с втори жълт картон и Пирин завърши с 10 души.

В 78-ата минута Горанов центрира по земя отляво и влезлият като резерва Васил Панайотов вкара третия си гол в последните два мача за Левски.

В края Кабрал уцели гредата, но "сините" взеха трите точки и се доближиха на 4 от водача Лудогорец и на 3 от втория ЦСКА-София.