Левски издрапа до победа над големия си кошмар за Купата

Левски издрапа до победа над големия си кошмар за Купата Снимка: LAP.bg

Левски се класира за четвъртфиналите в Купата на България след минимална победа с 1:0 над Черно море на "Герена".

Двата тима изиграха напрегнат и скучен мач без почти никакви голови положения, но "сините" взеха своето с победен гол на Мартин Райнов през първата част.

Попадението падна в 23-ата минута, когато Живко Миланов центрира от корнер, Ейолфсон отклони с глава и се стигна до разбъркване, при което топката попадна в Райнов и той от няколко метра порази далечния ъгъл на Митрович.

До края двамата вратари нямаха почти никаква работа и логично, до промяна на резултата не се стигна.

Минута преди края Янис Каргас извърши нарушение на линията на наказателното поле, но Николай Йорданов прецени, че то е било извън границите на пеналта и отсъди пряк свободен удар, а не дузпа.

Така Левски измъкна победата от един от най-неудобните си съперници в този турнир и остави живи надеждите, че този сезон ще бъде сложен край на годините без трофей.