Ботев е последният четвъртфиналист за Купата

Берое и Ботев направиха много здрав мач, в който обаче попаденията липсваха. Всичко се реши с дузпите, при които "канарчетата" бяха по-точни

Ботев е последният тим, класирал се на 1/4-финалите за Купата на България.

Жълто-черните отстраниха Берое в Стара Загора с 4:3 след изпълнение на дузпи. Домакините направиха два пропуска от бялата точка, докато гостите сгрешиха само веднъж и затова продължават напред в турнира.

Редовното време  и продълженията завършиха без голове, макар че и двата тима имаха достатъчно положения. В 19-ата минута Перейра изби от голлинията и лиши Берое от сигурен гол, а след почивката Перниш спаси на два пъти удари на Густаво Алфонсо.

Във 2-ата минута на добавеното време Бандаловски излезе на изстрелна позиция, но този път Даниел Кайзер се намеси.

Умората в съперниците си пролича в продълженията, а в дузпите първи сбърка Стивън Петков за Ботев. Той не уцели вратата, но веднага след това Георги Ангелов също пропусна, тъй като Кайзер спаси шута му.

При петата дузпа за Берое капитанът Мартин Райнов стреля над гредата, а после Серкан Юсеин изпрати Ботев напред.