Драма! Левски чака подарък от ЦСКА

Феновете на Ботев очакват победа и над ЦСКА. Снимка: Sportni.bg
Феновете на Ботев очакват победа и над ЦСКА.

Ботев победи с 2:0 Локомотив Пд като гост в пловдивското дерби от 21-ия кръг на "А" група и при победа в последния рунд на редовния сезон ще изхвърли Левски от челната шестица.

"Канарчетата" са с 33 точки, Левски има 31 и в 22-ия кръг играе с Марек у дома. Ако "сините" вземат очаквания успех срещу дупничани, единствено победа на Ботев над ЦСКА в Коматево ще гарантира на пловдивчани място сред първите шест.

Ботев поведe в 19-ата минута. Мариян Огнянов проби отляво, пусна топката в наказателното поле на "черно-белите". Александър Якимов сгреши и изчисти коженото кълбо в краката на Лъчезар Балтанов, който с отмерен удар откри резултата за 0:1.

Локомотивци веднага реагираха и две минути по-късно Спас Делев стреля от движение, но Стаховяк хвана топката. В 34-ата минута Божидар Васев отбеляза втория гол за Ботев. Той бе изведен на чудесна позиция от Иван Цветков, излезе сам срещу Йордан Господинов и технично пусна топката край него за 0:2.

В началото на втората част локомотивци натиснаха. В 47-ата минута Мартин Камбуров изведe Йоан Ласиман на удобна позиция, последва шут, но топката излезе в аут. В следващата минута защитникът на Ботев Филип Филипов бе ударен със снежна топка по главата от фенове на Локомотив, докато изпълняваше тъч.

Той падна на земята, а съдията Ивайло Стоянов спря играта, докато пострадалият футболист се изправи. Домакините продължиха с натиска и в 50-ата минута Спас Делев стреля с глава, но неточно.

При ответната атака на Ботев Цветелин Чунчуков излезе на удобна позиция, но Диян Молдованов се намеси и изби топката. В 57-ата минута футболистите на двата тима се спречкаха в половината на Ботев, а реферът успокои обстановката с жълти картони на Томаш Иршак и Спас Делев. Минута по-късно Диян Молдованов стреля от фаул, но Стаховяк изби топката.

В 60-ата минута Радослав Димитров проби и стреля опасно. Цветелин Чунчуков можеше да вкара трети гол за Ботев в 61-ата минута, когато излезе сам срещу Йордан Господинов, стреля, но вратарят изби топката в корнер.

Локомотивци опитаха натиск в последните минути, но не застрашиха сериозно вратата на съперника.