Черно море преодоля Локо Пловдив след продължения и чака Левски на бараж

Играчите на Илиан Илиев обърнаха мача след слабото първо полувреме и отстраниха съперника. Те ще имат шанса да си извоюват място в Лига Европа, ако спечелят предстоящия бараж срещу третия в класирането - най-вероятно Левски Снимка: Cup.bg

Черно море отстрани Локомотив Пловдив с 2:2 след продължения в мача реванш от плейофите за седмо място в Първа лига.

В редовното време реваншът на "Лаута" завърши 2:1 за "черно-белите", а Черно море постигна победа със същия резултат в първия мач и затова се стигна до продължения - в които "моряците" успяха да вкарат втори гол, донесъл им успеха.

Така Черно море си спечели място в баража за Лига Европа срещу третия в класирането, който най-вероятно ще бъде Левски.

Гостите изиграха неочаквано слабо първо полувреме и получиха два гола. В 15-ата минута Михалевич засече центриране на близката греда и откри резултата, а в 42-ата отново той удвои с удар под плонжа на Макенджиев.

"Моряците" се раздвижиха след почивката и в 69-ата минута отбелязаха попадението, което вкара мача в продължения. Ндонгала стреля в гредата, а Марек Кузма отблизо направи добавка за 1:2.

Черно море можеше да реши всичко още в края на редовното време, но удар на Ндонгала беше изчистен от голлинията. После и Локомотив имаше своя златен шанс, но Макенджиев изби в гредата шут от фаул на Симеон Райков.

В продълженията домакините отпаднаха физически и бяха пречупени от решаващ гол в 103-ата минута. Даниел Димов засече с глава центриране отляво на Георги Божилов и донесе финалното 2:2.