Лудогорец преодоля първото препятствие за Купата с резервите

Пауло Аутуори заложи на резервни състезатели срещу Несебър. Снимка: Ludogorets.com
Пауло Аутуори заложи на резервни състезатели срещу Несебър.

Лудогорец се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България след като се ноложи с 3:1 като гост на Несебър.

Наставникът на "орлите" Пауло Аутуори заложи на много резерви, но това не попречи на тима му да запише безпроблемен успех.

Всъщност домакините имаха десетина минути, в които помечтаха, след като първото попадение реализира Пюскюлю в 25-ата минута и даде аванс на Несебър.

В 36-ата обаче Жоао Пауло изравни, а в 63-ата минута Лудогорец стигна до пълен обрат чрез попадение на Георги Терзиев. В 87-ата минута Джоди Лукоки опъна мрежата за 1:3.

С основна заслуга за гола бе талантът от школата на "зелените" Доминик Янков. Младокът преодоля по майсторски начин играч на домакините и подаде към Лукоки. За бързоногото крило не остана нищо друго освен да отбележи.

В друг 1/16 финал за Купата на България амбициозният финансово тим на Арда Кърджали загуби от Черно море с 0:1, като варненци също се класират напред.